Bude Trump čeliť ďalšiemu odvolávaniu? Pelosiová požaduje jeho odvolanie

Včerajšie vyčíňanie amerického prezidenta Donalda Trumpa pre neho môže mať vážne následky. Môže čeliť ďalšiemu odvolávaniu.

Trump včera počas príhovoru vyzval svojich priaznivcov na pochod ku Kapitolu, kde sídli Kongres. Trumpovi priaznivci zobrali Kapitol útokom a ich vyčíňanie prinieslo jednu obeť.

Teraz však zo Snemovne reprezentantov prišla tvrdá odpoveď. Predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová dnes vyzvala na okamžité odvolanie dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa z funkcie na základe 25. dodatku ústavy USA.

Ten umožňuje odvolanie prezidenta z funkcie v prípade ak existujú pochybnosti o jeho fyzickom alebo duševnom zdraví. Podľa niektorých sa však toto ustanovenie dá použiť aj v prípade, keď sa prezident správa nebezpečne.

Včera prezident Spojených štátov podnietil ozbrojenú vzburu proti Amerike.

povedala Pelosiová novinárom v Kapitole

Trump už pritom jeden krát odvolávaniu čelili. Ak by sa k odvolávaniu nakoniec pristúpilo, bol by Trump prvým prezidentom USA? Ktorý čelil odvolávaniu dva krát počas jedného funkčného obdobia.

Tvrdý postoj voči Trumpovi zaujali aj sociálne siete. Tie boli väčšinou k nemu pomerne zhovievavé a nechali ho šíriť klamstvá a polopravdy. Už pred voľbami však k nemu zmenili postoj a Trumpove príspevky označovali ako sporné alebo ich úplne mazali. Twitter zablokoval Trumpov účet zatiaľ na 12 hodín. Konkurenčný Facebook a Instagram zablokovali Trumpov účet dokonca na neurčito, avšak minimálne na dva týždne.

Total
0
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články