Haščák ide na slobodu. Rozhodol o tom Najvyšší súd

Jaroslava Haščáka prepustil Najvyšší súd z väzby na slobodu. Haščáka do väzby po zadržaní poslal Špecializovaný trestný súd.

Najvyšší súd dnes rozhodol v prípade sťažnosti Jaroslava Haščáka, ktorého do väzby poslal Špecializovaný trestný súd. Haščáka zadržali ešte 1. decembra a Špecializovaný trestný súd ho poslal do väzby.

Sudkyňa Pamela Záleská vtedy v rozhodnutí o väzbe uviedla, že „existuje dostatočne dôvodný záver, že obaja obvinení mali vyvíjať aktivity, ktorých hlavným cieľom bolo získavanie spravodajských informácií, pričom uvedené informácie mali ,zbierať‘, s cieľom následne ich využiť vo vlastný prospech“. Záleská vtedy do väzby poslala aj Danu Arpášovú.

Senát 4T Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností obvinených Jaroslava H. a Dany A., zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra 2020 a prepustil oboch obvinených z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná.

informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová

Z väzby na slobodu po rozhodnutí Najvyššieho súdu mieri aj Dana Arpášová. Oboch obvinených teda budú stíhať na slobode.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články