Polícia v boji proti pandémii nasadila prísnejšie opatrenia

Na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie vykonávajú sprísnené kontroly policajti v Nitre, ale aj na ostatných miestach na Slovensku.

Policajný zbor prijal ďalšie opatrenia, a to na celom území Slovenska. Okrem zvýšeného počtu policajtov v teréne aj v motohliadkach pribudli ďalšie opatrenia súvisiace s vyhláseným núdzovým stavom a so zákazom vychádzania.

Za  účelom kontroly dodržiavania obmedzení slobody pohybu, pobytu a zákazom vychádzania na území Slovenskej republiky Policajný zbor vykonáva zvýšený výkon služby. V teréne budú zvýšený výkon služby vykonávať policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Kde možno očakávať intenzívne náhodné kontroly?

  • Na hlavných cestných ťahoch (diaľnice, cesty pre motorové vozidlá, cesty I.  a II. triedy), na hraniciach medzi dvoma okresmi s územnou pôsobnosťou s dôrazom na zachovanie plynulosti cestnej premávky (bez vytvárania kolón).
  • Na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb (napr. potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a pod.)
  • Na železničných staniciach a vo vlakoch.

Vyzývame občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým možno preukázať nutnosť svojej cesty.

Uviedlo Ministerstvo vnútra

Policajti budú naďalej kontrolovať aj dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR ako je povinnosť nosenia rúšok v interiéri a v exteriéri, dodržiavanie karanténnych opatrení, dodržiavanie obmedzení pri fungovaní prevádzok.

V prípade zistenia porušení polícia bude každý prípad riešiť individuálne. Sankcie zostávajú nezmenené: v blokovom konaní do 1000 € a v správnom konaní do 1659 €.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články