S plošným testovaním v Nitre budú opäť pomáhať aj profesionálni vojaci

S plošným testovaním obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v okrese Nitra bude pomáhať do 150 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 30 zdravotníkov.

O vyčlenení profesionálnych vojakov na poskytnutie súčinnosti pri testovaní dnes počas online rokovania rozhodla vláda SR.

Testovanie obyvateľov spôsobom, aký bol nastavený v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa opäť potvrdilo ako jedno z najefektívnejších riešení v boji proti rýchlemu a nebezpečnému šíreniu ochorenia. Preto po ňom siahame aj v prípade naozaj kritickej situácie v okrese Nitra.

povedal v tejto súvislosti minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že rezort obrany je samozrejme pripravený poskytnúť maximálnu možnú súčinnosť

Na žiadosť organizátora plošného testovania, mesta Nitra, mu Ministerstvo obrany SR okrem personálnej súčinnosti poskytne aj 15.000 kusov antigénových testov tak, aby sa s testovaním mohlo začať už v najbližších dňoch.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články