Twitter konečne zakročil. Dočasne zablokoval účet Donalda Trumpa

Sociálna sieť Twitter konečne zakročila proti dosluhujúcemu americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Dočasne zablokovala jeho účet.

Po prehratých amerických prezidentských voľbách sa začal dosluhujúci prezident Donald Trump chovať ako malé decko. Na Twitteri ešte pred voľbami šíril klamstvá, ktoré nemal podložené žiadnymi dôkazmi.

Aj po voľbách Trump tvrdil, že výsledky volieb sú zmanipulované a počas volieb prichádzalo k manipuláciám s hlasovacím lístkami. Žiadne konkrétne dôkazy však Trump ani jeho team doteraz nepredložil. Trumpovi právnici podali niekoľko desiatok žalôb, avšak všetky súdy zmietli zo stola.

Twitter pravidelne označoval statusy dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa ako sporné, pretože prezident v nich šíril polopravdy a často úplné klamstvá. Aj napriek prehre na súdoch, potvrdení Bidena zo strany zboru voliteľov, prepočítaniu výsledkov v niekoľkých štátoch, však Trump odmietol prijať prehru.

Na Twitteri tak dosluhujúci prezident šíril svoju demagógiu a aj keď je Twitter k politikom pomerne benevolentný, došla už aj Twitteru trpezlivosť s Trumpom. Dnes sociálna sieť informovala, že dočasne zablokovala účet Donalda Trumpa. Účet je zatiaľ zablokovaný na 12 hodín, kým Trump zo siete nezmaže tri sporné príspevky.

Twitter uviedol, že tri z príspevkov Donalda Trumpa porušujú pravidlá, ktoré má sieť nastavené aj pre politikov. Twitter sa zrejme rozhodol zakročiť proti Trumpovi aj po tom, čo jeho správy vyvolali demonštrácie vo Washingtone a demonštranti vtrhli do Kapitolu, sídla amerického Kongresu. Násilnosti si vyžiadali jedno úmrtie, niekoľko zranených a niekoľko desiatok demonštrantov zadržala polícia.

Sociálna sieť Twitter bola dlhodobo kritizovaná za svoj prístup k Trumpovi, pretože dlhodobo tolerovala výbuchy dosluhujúceho prezidenta na Twitteri. Twitter, ale podobne napríklad aj Facebook, sú k politikom benevolentnejší ako k bežným používateľom. Politikom často umožňujú sociálne siete šíriť polopravdy, či dokonca aj klamstvá bez toho aby sociálne siete zakročili.

Ak Donald Trump nevyhovie požiadavke Twitteru a nezmaže tri vlastné príspevky, môže sociálna sieť natrvalo zablokovať prístup dosluhujúceho prezidenta k účtu alebo dokonca jeho účet natrvalo vymazať.

Total
0
Shares
3 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články