Piatou obeťou násilnosti v Kapitole je policajt

Násilnosti v Kapitole, sídle amerického Kongresu, si vyžiadali už piatu obeť. Informovalo o tom televízia CNN.

Televízia CNN informovala, že násilnosti v Kapitole, ktoré vyvolal dosluhujúci prezident Donald Trump, majú ďalšiu obeť. Piatou obeťou násilností je policajt, ktorého počas potýčok zranili.

Prvou obeťou násilností bola žena, jedna z prívržencov Donalda Trumpa. Podľa médií by malo ísť o bývalú príslušníčku letectva Spojených štátov Ashli Babbittovú z kalifornského mesta San Diego.

Ďalšie tri obete priamo nesúvisia podľa polície s násilnosťami. Ide o dvoch mužov a jednu ženu, ktoré podľa polície zomreli na „akútne zdravotné problémy“. Polícia bližšie detaily neuvidla.

V dôsledku nezvládnutia násilnosti podá demisiu náčelník polície Steven Sund. Podľa jeho slov nič podobné za 30 rokov služby nikdy nezažil. Polícia sa podľa jeho vyjadrovaní na protest pripravovala avšak nečakala vlnu násilností, ktorú vyburcoval dosluhujúci prezident Donald Trump.

Ten si aj po niekoľkých týždňoch od prehry v prezidentských voľbách nechce pripustiť porážku a burcuje svojich podporovateľov. Pre nebezpečné správanie prezidenta Donalda Trumpa mu zablokovali prístup na Twitter, Facebook aj Instagram. Sociálne siete sa obávajú, že bude Trump ďalej podnecovať k násilnostiam.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová vyzvala na okamžité odvolanie dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa podľa 25. dodatku ústavy. Ten umožňuje odvolať prezidenta v prípade ak duševne alebo fyzicky nezvláda svoju funkciu. Podľa širšieho vnímania sa dá článok použiť aj v prípade ak sa prezident správa nezodpovedne.

Total
0
Shares
2 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články