Matovič chce pokutovať prednostné očkovanie

Po škandále s očkovaním bývalej tenisky Dominiky Cibulkovej a jej manžela chce premiér pokuty pre porušenie poradia pri očkovaní.

Na Slovensku sa postupne rozbieha očkovanie proti nového ochoreniu COVID-19. Očkovanie sa má riadiť vakcinačným plánom a v prvej vlne sa majú očkovať hlavne zdravotníci, ktorých je teraz najviac potreba.

Lenže v Univerzitnej nemocnici Bratislava prednostne a mimo poradie zaočkovali aj bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú aj s manželom. Tá pritom podľa platných pravidiel nemala byť vôbec teraz očkovaná.

Dominiku Cibulkovú a jej manžela zaočkovali proti COVIDu. Vakcínami na Slovensku sa plytvá a namiesto toho aby sa ako prví očkovali napríklad zdravotníci alebo hasiči, tak vakcínu dostávajú aj politici a známe osobnosti. Univerzitná nemocnica v Bratislave potvrdila, že medzi prednostne zaočkovanými bola aj bývalá teniska Dominika Cibulková…[Čítať ďalej]– Bleskovky (@bleskovky) 10. januára 2021

Premiér Igor Matovič teraz na Facebooku napísal, že ak zdravotnícke zariadenie poruší vakcinačný plán bude platiť pokutu vo výške 10-tisíc za každé porušenie. Či je však cestou pokutovať práve nemocnice, ktoré už teraz vytvárajú obrovské dlhy je otázne.

Pokutu by mali dostať hlavne pracovnici, pretože očkovanie realizujú práve tí a nie nemocnica. Ministerstvo malo hlavne na začiatku stanoviť jasné pravidlá a neumožňovať očkovanie politikov, ktorých sa niekoľko desiatok už po celom Slovensku nechalo zaočkovať.

Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som pána ministra zdravotníctva, aby do zajtra prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní uložiť pokutu 10 000 € za KAŽDÉ zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní, alebo zaočkuje bez náležitej evidencie.

Napísal premiér Igor Matovič na Facebooku
Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články