Nahrávka z rokovania vlády: Sulík súhlasil s testovaním. Tvrdí, že išlo o nedorozumenie

Ďalšia roztržka medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva sa opäť odohrala pre celoplošné testovanie. Úrad vlády zverejnil nahrávku z rokovania.

Dnes vznikol medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva ďalší spor. Opäť išlo o celoplošné testovanie. Matovič po dnešnom rokovaní vlády oznámil, že celoplošné testovanie bude aj napriek nesúhlasu vedcov a odborníkov.

Z celoplošným testovaním mal súhlasiť aj Richard Sulík. Ten však neskôr vyhlásil, že s celoplošným testovaním nesúhlasí. Matovič ho obvinil z klamstva a oznámil, že Úrad vlády zverejní nahrávku z rokovania. Tú aj Úrad vlády zverejnil.

Sulík klamal

Minister hospodárstva na nahrávke z celoplošným testovaním súhlasil. Najprv sa na nahrávke pýta ministerka spravodlivosti Mária Kolíka detaily k testovaniu.

Teraz si odhlasujeme to, že pôjdeme cestou masívneho celoplošného testovania v prvom kole a v každom ďalšom kole navrhujem opakovať testovanie až dovtedy, kým nám neklesne incidencia pod 0,5 percenta. Toto je realistické, si myslím, spustiť nie tento víkend, ale budúci víkend s odretými ušami. A tento víkend spustiť plošné okresné testovania za podmienok ako v Nitre. To znamená, nazvime ho zjednodušene, že povinné. Alebo teda, nemáš certifikát, nejdeš do prírody, nejdeš do práce. Spustiť ho v tých najzasiahnutejších okresoch, ktoré prejavia ochotu a schopnosť si to zorganizovať.

povedal na nahrávke Matovič

V tom momente mu do reči skočil práve minister hospodárstva Richard Sulík a povedal, že s návrhom SaS súhlasí.

Igor, to, čo si práve povedal, s tým súhlasíme.  

povedal na nahrávke z rokovania vlády minister hospodárstva Richard Sulík
Celá nahrávka z rokovania vlády o celoplošnom testovaní.

Sulík sa ospravedlnil

Nie je to prvý krát, čo sa do sporu dostal premiér Igor Matovič a Richard Sulík pre odlišný názor na celoplošné testovanie. Je to však prvý krát, čo Matovič reagoval až zverejnením nahrávky z rokovania.

Minister hospodárstva Richard Sulík sa ešte pred zverejnením nahrávky ospravedlnil. Avšak zároveň povedal, že súhlasil len s polovicou výroku premiér Igora Matoviča. Podľa Sulíka išlo o nedorozumenie.

Vzniklo nedorozumie a vzniklo mojou chybou. Súhlasím, že pravda oslobodzuje a ja som ten posledný, ktorý by chcel klamať. Práve naopak. Máme inú predstavu o plošnom testovaní, aby bolo efektívne a v súlade s názormi vedcov. Som za testovanie v ohniskách, tak ako sme navrhli v Semafore zdravia. Ale v poriadku, bude ako rozhodne premiér a ja sa prispôsobím. Za seba len poviem, že by som sa radšej bavil o celoplošnom očkovaní.

Napísal na Facebook Richard Sulík

Nesúhlas vedcov

S celoplošným testovaním však nesúhlasia ani vedci a odborníci. Tých však dnes premiér Igor Matovič nazval hlupákmi. Ostro na premiérove slová reagovala hlavne skupina vedcov Dáta bez pátosu.

Pán Igor Matovič, neotierajte si o nás hubu. My platíme Vás a je pravda, že nás nemusíte ani počúvať, ani čítať, ani len evidovať, ale NEOTIERAJTE SI O NÁS HUBU.

Napísali vedci na Facebooku

V statuse zároveň vedci opísali aktuálnu situáciu na Slovensku. Podľa nich, približne 2 milióny Slovákov žijú v okresoch, kde je incidencie maximálne 250 na 100-tisíc obyvateľov. Ďalších približne 1,5 milióna Slovákov žije v okresoch, kde je incidencia do 400. Čo je síce podľa vedcov vážne, avšak netreba zabúdať, že aj v týchto okresoch je lockdown.

Podľa vedcov len 18 okresov zo 72, kde žije v prevažne priemyselných regiónoch a v 6 krajských mestách vyše 2 milióny obyvateľov, potrebuje pomoc. Ide tak aj o okresy, kde fungujú veľké fabriky. Tie však premiér odmieta zatvoriť.

A za tento Váš pokec sa nám ospravedlňte. Ak si nájdete čas. A vakcinačného plánu sa ani len nechytajte. Nechajte to na tých, ktorí celé Slovensko normálne vakcinujú proti asi 15-tim chorobám priebežne a určite to zvládnu. Majú reálne získané vzdelanie, reálne tituly a reálne diplomy, k tomu minimálne 2 atestácie a desiatky rokov pracujú v dezolátnych nemocniciach. Zvládnu to. A pokutu dajte svojmu ministrovi zdravotníctva za to, že jeho pracovníci vyrazili na vakcináciu. Na krku majú hlavu, v nej rozum a vedeli čo robia. Strhnite im to z platu. To sú tiež peniaze od nás. MY TO TU CELÉ PLATÍME, PÁN MAGISTER!!!

Dodali vedci v závere statusu
Total
4
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články