Rakúsko od 14. januára zatvorí 2 hraničné priechody so Slovenskom

Rakúsko od štvrtka 14. januára 2021 od 00.00 hod. až do odvolania pozastavuje prevádzku na dvoch spoločných hraničných priechodoch so Slovenskou republikou.

Rakúsko sprísňuje režim na hraniciach so Slovenskom a úplne zatvára dva menšie hraničné priechody. Nedá sa však vylúčiť, že Rakúsko pre zhoršujúcu sa situáciu na Slovensku nezatvorí aj ďalšie priechody.

Zatvorené hraničné priechody:

  • Angern an der March – Záhorská Ves – cestný/kompa,
  • Schloss Hof – Devínska Nová Ves – Cyklomost Slobody,

Vzhľadom na aktuálne nepriaznivý vývoj pandemickej situácie COVID-19 v Českej Republike a na Slovensku Rakúsko od 9. januára 2021 sprísnilo kontroly na svojich hraničných priechodoch. 

Prekračovať hranicu možno výlučne na oficiálnych hraničných priechodoch. Pri plánovaní cesty treba rátať s možným väčším časovým zdržaním.  

Ďalšie informácie o vstupe do Rakúska a o výnimkách nájdete na stránkach ministerstva zahraničných vecí a aktuálne cestovné odporúčania na webovej stránke Spolkového ministerstva zahraničných Rakúska.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články