viac

  MF SR: Faktúra v reálnom čase eliminuje daňové podvody

  V budúcnosti vypustiť povinnosť podávania Kontrolného výkazu DPH či snaha eliminovať daňové úniky a znížiť medzeru vo výbere daní.

  To sú kľúčové ciele pripravovaného zákona o zasielaní údajov finančnej správe z faktúr daňových subjektov, ku ktorej ministerstvo financií zverejnilo predbežnú informáciu

  Otvárame týmto krokom verejnú diskusiu. Náš záujem je jednoznačný. Znížiť byrokratickú záťaž podnikateľov a zároveň aj ich náklady. Na základe evidencie faktúr a údajov z e-Kasy štát získa informácie o všetkých uskutočnených dodaniach v reálnom čase. To znamená nielen znižovanie daňových únikov, ale zároveň aj podklady pre prípravu a spracovanie daňových priznaní, čo bude veľká pomoc štátu podnikateľskému sektoru.

  povedal minister financií Eduard Heger

  Tento princíp už funguje v rámci Európskej únie v niektorých členských štátoch – v Maďarsku, Taliansku, Španielsku či v Portugalsku.

  Potrebujeme znížiť takzvanú daňovú medzeru, to znamená dostať do štátneho rozpočtu maximum daní, ktoré do neho zo zákona patria. Vyhlásili sme tvrdý boj daňovým únikom a daňovým podvodníkom. Elektronická registrácia faktúr znamená lepší prístup finančnej správy do fakturačných vzťahov a mala by byť významným nástrojom na naplnenie tohto cieľa.

  doplnil minister Eduard Heger

  Ministerstvo financií chce nájsť také riešenie, aby si poctivý podnikateľ plnenie tejto povinnosti prakticky ani nevšimol. Podnikatelia, ktorí nemajú vlastný účtovný softvér, by mali dostať k dispozícii online riešenie zadarmo.

  Podobne, ako to platí v prípade virtuálnej registračnej pokladnice. O podrobných technických detailoch samotného riešenia je však v tomto štádiu podľa Ministerstva financií ešte predčasné hovoriť.   

  Tlačová správa
  Tlačová správahttps://stalosa.sk
  Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

  Podobné články

  Pribudlo 6-tisíc prípadov a viac ako 100 úmrtí

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili viac ako 6-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň však pribudlo viac ako 100 úmrtí. Zaočkovaných za včera pribudlo necelých 6-tisíc.

  Tripartita odsúhlasila návrh kľúčového zákona na trvalú ochranu zamestnancov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravilo návrh nového zákona o podpore v čase skrátenej práce. Zmeny odsúhlasila už aj tripartita.

  MDV: Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

  Ministerstvo dopravy od zajtra pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak na základe odporúčania rezortného hygienika.

  V nemocniciach je už viac ako 4-tisíc pacientov. Pribudlo 5-tisíc prípadov

  Stav v nemocniciach sa zhoršuje a počty pacientov posledné dni rastú. Aktuálne je v nemocniciach už viac ako 4-tisíc pacientov s ochorení COVID-19 alebo podozrením naň. Pribudlo aj 5-tisíc nových prípadov a takmer 100 úmrtí.

  Premiér sa zajtra stretne s odborníkmi. Majú riešiť ako ďalej

  Premiér Igor Matovič pozval v utorok 23. 2. na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Majú riešiť ako ďalej bojovať s pandémiou COVID-19.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu