viac

  Joe Biden je novým americkým prezidentom

  Včera sa odohrala slávnostná inaugurácia nového amerického prezidenta, ktorým sa stal demokratický kandidát Joe Biden. Ten vyhral v minuloročných prezidentských voľbách. Na jeho inaugurácii sa nezúčastnil exprezident Donald Trump.

  Biden do úradu vstupuje ako najstarší prezident USA v histórii. Mnohý si od neho sľubujú hlavne spojenie rozdelených Spojených štátov, ktoré zapríčinil exprezident Donald Trump. Trump bol jedným z najkontroverznejších prezidentov USA a zrejme aj jedným z najhorších.

  Biden sa stal 46. prezidentom USA a prísahu zložil do rúk predsedu Najvyššieho súdu USA Johna Robertsa. Prisahal pritom na Bibliu, ktorú držala jeho manželka Jill.

  ​Ja, Joe Biden, slávnostne prisahám, že budem čestne vykonávať funkciu prezidenta Spojených štátov a podľa svojich síl budem zachovávať, strážiť a brániť ústavu Spojených štátov. Tak mi Boh pomáhaj.

  povedal nový prezident Joe Biden v prísahe

  Spolu s Bidenom sa úradu ujala aj nová viceprezidentka Kamala Harrisová, ktorá prísahu zložila tesne pred Bidenom. Stala sa tak prvou ženou viceprezidentkou USA aj prvou Afroameričankou a Američankou ázijského pôvodu na tomto poste.

  Podobné články

  Pribudlo 6-tisíc prípadov a viac ako 100 úmrtí

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili viac ako 6-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň však pribudlo viac ako 100 úmrtí. Zaočkovaných za včera pribudlo necelých 6-tisíc.

  Tripartita odsúhlasila návrh kľúčového zákona na trvalú ochranu zamestnancov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravilo návrh nového zákona o podpore v čase skrátenej práce. Zmeny odsúhlasila už aj tripartita.

  MDV: Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

  Ministerstvo dopravy od zajtra pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak na základe odporúčania rezortného hygienika.

  V nemocniciach je už viac ako 4-tisíc pacientov. Pribudlo 5-tisíc prípadov

  Stav v nemocniciach sa zhoršuje a počty pacientov posledné dni rastú. Aktuálne je v nemocniciach už viac ako 4-tisíc pacientov s ochorení COVID-19 alebo podozrením naň. Pribudlo aj 5-tisíc nových prípadov a takmer 100 úmrtí.

  Premiér sa zajtra stretne s odborníkmi. Majú riešiť ako ďalej

  Premiér Igor Matovič pozval v utorok 23. 2. na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Majú riešiť ako ďalej bojovať s pandémiou COVID-19.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu