viac

  Slovensko má podľa Matoviča dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí

  Má zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič.
  Do pondelka 18. januára malo Slovensko zakontrahovaných viac ako 2,4 milióna vakcín od Pfizer/BioNTech a večer sa podarilo zakontrahovať vyše 3,4 milióna vakcín.

  Od Moderny mal Slovensko 962.917 vakcín a v pondelok večer bolo zakontrahovaných ďalších 601.823.

  Spolu má tak k dispozícii Slovensko viac ako 7,4 milióna vakcín, informoval predseda vlády. Dodal, že očkovať sa tak môže 3,7 milióna ľudí.

  Mať cieľ zaočkovaných 85 percent ľudí, to by sme boli celkom dobrí a možno by sme boli aj špičkou v Európe.

  uviedol premiér Igor Matovič

  Dodal, že treba držať palce obom vakcinačným firmám, aby stíhali vyrábať vakcíny. Vakcíny však na Slovensko nedorazia naraz. Obe firmy ich budú dodávať postupne počas nasledujúcich mesiacov.

  Dokúpili sme toľko vakcín, že každému záujemcovi sa újde … 7,4 milióna stačí pre 3,7 milióna ľudí … teraz treba len držať palce výrobcom, aby ich vyrobili a dodali čím skôr. ps. Vakcíny nakupujeme spoločne so všetkými krajinami EÚ, všetci za rovnaké ceny.

  Napísal dnes premiér Igor Matovič na Facebooku

  Včera zároveň upresnilo Ministerstvo zdravotníctva aj očkovaciu stratégiu. Namiesto 4 fáz ich bude až jedenásť. Mnohí ľudia, tak budú na vakcínu čakať zrejme aj niekoľko mesiacov. Vakcinácia na Slovensku navyše prebieha veľmi pomaly. Za včerajší deň pribudlo 7.403 zaočkovaných. Deň pred tým to však bolo len niečo vyše 3-tisíc.

  Slimačie tempo očkovania už kritizovala aj Európska komisia. Tá od členských štátov bude chcieť, aby 70% populácie bolo zaočkovaných ešte do konca leta. Lenže bola to práve Európska komisia, ktorá pri objednávaní vakcín dlho váhala. Postup Európskej únie už kritizoval napríklad aj šéf firmy BioNTech, ktorý upozornil na pomalé reakcie Európskej únie.

  Podobné články

  Pribudlo 6-tisíc prípadov a viac ako 100 úmrtí

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili viac ako 6-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň však pribudlo viac ako 100 úmrtí. Zaočkovaných za včera pribudlo necelých 6-tisíc.

  Tripartita odsúhlasila návrh kľúčového zákona na trvalú ochranu zamestnancov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravilo návrh nového zákona o podpore v čase skrátenej práce. Zmeny odsúhlasila už aj tripartita.

  MDV: Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

  Ministerstvo dopravy od zajtra pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak na základe odporúčania rezortného hygienika.

  V nemocniciach je už viac ako 4-tisíc pacientov. Pribudlo 5-tisíc prípadov

  Stav v nemocniciach sa zhoršuje a počty pacientov posledné dni rastú. Aktuálne je v nemocniciach už viac ako 4-tisíc pacientov s ochorení COVID-19 alebo podozrením naň. Pribudlo aj 5-tisíc nových prípadov a takmer 100 úmrtí.

  Premiér sa zajtra stretne s odborníkmi. Majú riešiť ako ďalej

  Premiér Igor Matovič pozval v utorok 23. 2. na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Majú riešiť ako ďalej bojovať s pandémiou COVID-19.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu